Какво означава лозарство?

Какво означава лозарство?

Какво означава лозарство?

Blog Article

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

През есента - веднага след като е завършил листопадът, но

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

С обработката на почвата трябва да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме водния, въздушния и хранителен режим.

Завързва се с лентичка и се слага колче за обозначение.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.

Засаждането на лозите може да се извършва през есента и през пролетта. Установено е, че при есенното засаждане се получава по-висок процент на прихващане и по-силен растеж на лозите през първата година, разказват пред Агрозона специалисти от Института по лозарство и винарство в Плевен.

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Запишете се за нашия бюлетин и следете за промоции и отстъпки

Редно е да се знае, че когато използваме калем, тогава трябва задължително да имаме качествена подложка. Важно общо условие за подложките е да бъдат устойчиви на болестта филоксера. Когато избираме подложка, трябва лозя да имаме предвид, че различните видове имат различни изисквания към почвата, околната среда, поливането и други фактори.

При традиционното използване на джибри за изваряване на ракия, се следват няколко принципа. Джибрите са причина за вкисването, затова те трябва да се отделят след ферментацията, но това правило рядко се спазва.

Само по този начин ще бъде възможно да се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

Report this page